KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14034512
nr 1403 4512
Hans-Peter Zimmer
(1936-1992), Tyskland
Blandteknik, Komposition. Signerad HP Zimmer, daterad 1962. Mixed media, akvarell, collage med papper. Pannå, 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 65x47 cm, nyckel
Hans-Peter Zimmer, tysk målare född 1936, död 1992 .
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:28:21
9/6 23:25:17
Hans-Peter Zimmer
Läs mer om Hans-Peter Zimmer